Joanna Korbela

Witaj! Jest mi bardzo miło, że chcesz dowiedzieć się o mnie czegoś więcej. Otóż, jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Moją specjalizacją jest żywienie kliniczne człowieka. Podczas swojego pobytu na Śląsku odbyłam kilkuletnie praktyki w różnych placówkach; gabinetach dietetycznych oraz szpitalach. Zajmuję się między innymi dietoterapią chorób (otyłością, cukrzycą, chorobami układu sercowo-naczyniowego, chorobami tarczycy,  chorobami neurologicznymi,  alergiami i nietolerancjami pokarmowymi) oraz układaniem planów żywieniowych dla osób zdrowych, które potrzebują pozbyć się kilku zbędnych kilogramów lub wręcz przeciwnie – zbudować piękną muskulaturę ciała. Poza tym zajmuję się diet-coachingiem, daję wsparcie psychiczne i motywację moim pacjentom do działania, pomagam im osiągnąć upragniony cel. Stale kształcę się na różnych polach dietetyki, staram się być maksymalnie elastyczna. Uczęszczam na kursy do najlepszych specjalistów z dziedziny żywienia człowieka poszerzając swoje horyzonty.

Prywatnie poza propagowaniem zdrowego stylu życia, chętnie wskakuję w ulubione dresy i ruszam na podbój kuchni! Uwielbiam eksperymentować, jeśli mam tylko możliwość to próbuję nowych smaków. Wyszukuję przepisy czerpiąc z kultur Wschodu, a potem wplatam je starannie w menu. W wolnych chwilach zaczytuję się w psychologicznej prasie, ponieważ uważam że wszystko zaczyna się w naszej głowie. I warto czasem zatrzymać się, zastanowić czy nie działamy zbyt automatycznie, czy aby na pewno kolejna pyszna czekoladka jest w danej chwili nam potrzebna.
Uwielbiam również ruch! Każde najmniejsze ćwiczenie, nawet zwykły spacer z psem dodaje mi energii do dalszego działania. Moim ulubionym sportem jest pływanie. W wodzie czy też pod wodą czuję zarówno harmonię, spokój jak i siłę, która daje mi kopa i pozwala przepłynąć kolejne kilkaset metrów.

Osobiście uważam, że każdy z nas jest wyjątkowy w swoim rodzaju i nie należy się z nikim porównywać. Zawsze znajdzie się ktoś chudszy czy grubszy od nas. Dlatego do każdego mojego pacjenta podchodzę indywidualnie, ponieważ nie ma jednej dobrej diety dla wszystkich.

Jeśli masz chęć podjęcia walki o swoje zdrowie, sylwetkę i wspaniałe samopoczucie to zachęcam Cię do umówienia się ze mną na pierwszą wizytę. Nie odkładaj swojego zdrowia na później, zadbaj o nie już dzisiaj!